ABD uçakları sivil halkı vurdu

ABD önderliğide uluslararası koalisyona ait savaş uçakları Haseke'nin güneyine yaptığı hava saldırısında 5 sivil vatandaş öldü.

ABD uçakları sivil halkı vurdu
ABD uçakları sivil halkı vurdu Ertunç Demiriz
Bu içerik 452 kez okundu.

ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon savaş uçaklarının Haseke şehrinin güneyine yönelik düzenlenen hava saldırısında 5 sivil hayatını kaybetti.

El-Ahd internet sitesinin bildirdiğine göre ABD koalisyon güçleri bombardıman uçakları dün Haseke'nin güneyinde Baac köyüne düzenledikleri saldırılarda sivilleri hedef aldılar. Bu saldırıda sivillerden ölen ve yaralan olmuştur.

Haseke, Suriye ve Kürt güçler tarafından ortaklaşa idare edilmekte ama geçen aylarda Kürt güçler bu bölgenin tam kontrolünü ele geçirmek amacıyla bir takım girişim ve saldırılarda bulunmuşlardı.

Koalisyon güçlerine ait savaş uçakları şimdiye kadar Suriye'de çok sayıda sivil yerleşim bölgesini hedef almış ve çok sayıda sivilin ölmesine ve yaralanmasına yol açmış bulunmaktalar.

Suriyeli yetkililer, Amerikan ve koalisyon güçlerinin bu saldırılarla, son dönemlerde yenilgi ardına yenilgi alan terör örgütlerine moral vermek ve Suriye güçlerinin moralini çökertmek amacıyla yaptığını belirtiyorlar.

suriye sivil abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya ve İran ABD'ye tepki gösterdi
Rusya ve İran ABD'ye tepki gösterdi
Kız arkadaşının gözü önünde infaz edildi
Kız arkadaşının gözü önünde infaz edildi