'Kardeşlik ve Dayanışma Platformu' Mardin'de kuruldu

Faaliiyet yürüten 52 sivil toplum kuruluşu tarafından Mardin'de 'Kardeşlik ve Dayanışma Platformu' Mardin'de kuruldu.

'Kardeşlik ve Dayanışma Platformu' Mardin'de kuruldu
'Kardeşlik ve Dayanışma Platformu' Mardin'de kuruldu Editör
Bu içerik 869 kez okundu.

Platform, bölgedeki terör hareketleri yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalan Yurttaşların ihtiyaçlarının karşılanması yönünde çalışma yürütecek.

Mardin'de hareket yürüten ve aralarında MÜSİAD, Memur-Sen, Kadim Akademi ile Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'nin de bulunduğu 52 sivil toplum kuruluşu kanatından, "Kardeşlik ve Dayanışma Platformu" kuruldu.

Konuya ilişkin MÜSİAD Şube binasında basın toplantısı düzenlendi toplantıda konuşan Platform Başkanı Mustafa Aydın, yaşanan olayların etkisiyle Cizre, Silopi, İdil ve Nusaybin'den göç ederek Mardin'e sığınan ailelerle dayanışmada bulunmak üzere platformu kurduklarını kaydetti.

Son aylarda şiddet ve terörün belde merkezlerine taşındığını anlatan Aydın, "Sokakların, yolların ve meskun mahallerin duvar ve çukurlarla yaşanamaz hale getirilmesi, birçok yere patlayıcıların döşenmesi ve bu nedenle sürdürülen harekâtlar sonucunda başta Şırnak, Cizre, Silopi, İdil ve Nusaybin başta olmak üzere değişik beldelerimizden ilimize yoğun göç yaşanmaktadır.

Göç edenlerin önemli bir kısmı hiçbir ev eşyası ve ihtiyaç malzemesini yanına alamadan sadece üstündeki elbiselerle evlerini, barkını terk etmişlerdir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin: 15 Temmuz darbe girişiminden ABD'nin haberi olabilir
Putin: 15 Temmuz darbe girişiminden ABD'nin haberi olabilir
Rusya ve İran ABD'ye tepki gösterdi
Rusya ve İran ABD'ye tepki gösterdi