Sigara açık alanlarda da yasaklanacak

Sağlık Bakanlığı artık sigaranın açık alanlarda da içilmeyeceğini bildirdi. Çocuk parkları, yürüyüş sahaları, alışveriş merkezi önleri ve ibadethanelerin bahçeleri başta olmak üzere sigara içme yasağı konacak.

Sigara açık alanlarda da yasaklanacak
Sigara açık alanlarda da yasaklanacak Editör
Bu içerik 1175 kez okundu.

Sigara içenleri üzecek, bırakmak isteyen ve rahatsız olanları sevindirici bir haber. Sağlık Bakanlığı sigaranın kapalı alanlarda içiminin yasaklanmasından sonra, insanların yoğunca bulunduğu açık alanlarda da sigaranın yasaklanacağını açıkladı. Tütün ile mücadeleye devam eden Bakanlık sigara tüketimini bu maksatla azaltmış ve çevredeki insanlarında sağlığını korumayı hedeflemekte.

Sağlık Bakanlığı tütünle mücadeleye devam ediyor. Özellikle kış dönemlerinde kapalı mekanların camlı bölümlerinin tamamen kapatılarak sigara içilmesiyle ilgili yeni bir yasal düzenleme oluşturulacak.

Açık alanda sigara yasakları da bu yıl uygulamaya geçecek. Buna göre, çay bahçesi gibi alanlarda sigara içen masa ile içmeyen masa yan yana olamayacak. Masalar arasında belirli mesafe şartı getirilecek.

Çocuk parkı da yasak

Bakanlık, park, bahçe, AVM önü, ibadethane bahçesi, yürüyüş alanları ve çocuk parklarında sigara içimini yasaklayacak. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Çocuk parkında sigara olmaz" dedi. (Sabah)

sigara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin: 15 Temmuz darbe girişiminden ABD'nin haberi olabilir
Putin: 15 Temmuz darbe girişiminden ABD'nin haberi olabilir
Rusya ve İran ABD'ye tepki gösterdi
Rusya ve İran ABD'ye tepki gösterdi